27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
1 листопада 1995 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій 27 січня було оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Цю дату було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший із гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований на території нинішньої Польщі. Як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, загинуло 2,8 мільйона осіб, 90 % з яких – були євреї.
Їм – неоплаканим і невідспіваним…, їм – похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани… – присвячені виховні заходи, проведені класними керівниками 1-11 класів з 23 по 26 січня 2023 року.
З 2011 року Україна на державному рівні відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, аби не лише людям нагадувати про тих, хто загинув у період Шоа, а й щоб не допустити повторення подібних трагедій.
Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці, як ніхто інший, розуміють біль єврейського народу. Ми зобов’язані берегти пам’ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла в майбутньому. Ми повинні вивчати Голокост, щоб наші діти не стали ані жертвами, ані катами, ані байдужими до трагедій інших. Історію переписати ми не можемо, але зробити її кращою ми повинні!
На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто став жертвами Голокосту, увійшовши в безсмертя, схилимо голови і вшануймо їх хвилиною мовчання…